Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Začínáme

Jak se přihlásit do Pobo Page Builder?

Stačí se přihlásit do svého e-shopu a kliknout na Aktivovat zde: https://doplnky.shoptet.cz/Pobo

Více v naší nápovědě.

Mohu používat Pobo Page Builder ve více obchodech?

Instalací získáte jednu licenci, která platí pouze pro jeden obchod. Pokud chcete aplikaci používat na více obchodech, musíte si koupit více licencí. 1 e-shop = 1 účet v Pobo Page Builder.

Mohu používat editor i při vytváření stránek záhlaví a zápatí?

Ne. Tuto funkci neplánujeme.

Můžu v Pobo upravovat kromě popisků i další stránky na e-shopu?

Ano, můžete si vytvořit také článek na blog nebo popisky kategorií. Nahrazujeme vlastně WYSIWYG editor v Shoptet. Vygenerovaný kód si můžete zkopírovat a vložit na jakoukoliv stránku na vašem e-shopu chcete. Typicky je to třeba stránka O nás.

Nebude doplněk zpomalovat e-shop?

Samotné CSS styly a JavaScript se načítají asynchronně, čili Váš e-shop nijak nezpomalí. Doplněk si stáhuje přibližně 3kB JavaScriptu a CSS, což je zanedbatelný objem dat. Při vývoji Pobo Page Builder bylo rychlé načítání obsahu  priorita, používáme nejmodernější postupy pro to, aby jsme nezhoršili rychlost načítání.


Obrázky, JavaScript a CSS styly jsou navíc uložené na tzn. CDN, což je speciální server, který zaručuje velmi rychlé načtení, uložení do mezipaměti a dostupnost po celém světe (vyjímaje Rusko). CDN je také odolná vůči DDOS útokům, které jsou velmi časté, nehrozí tedy výpadek např. načítání obsahu.


V neposlední řadě CDN umožňuje tzv. transformaci JPG a JPEG obrázků do velmi úsporného formátu WebP, který zachovává velmi dobrou kvalitu a nízký objem.


Pobo Page Builder je tedy skvělá volba pro ty, kteří vědí že obsah je král a nechtějí řešit technické problémy.


Budu k vytvoření svých stránek potřebovat grafika nebo vývojáře?

Ne. Naše widgety byly profesionálně navrženy a nakódovány tak, abyste mohli rychle a snadno vytvořit vysoce výkonné vstupní stránky a prodejní cesty bez potřeby cizí pomoci.

Tvorba popisků

Co jsou to widgety?

Jsou to jednotlivé prvky ( bloky), které tvoří stránku. Používáme různé druhy – video, obrázek, textové bloky, ikony, zákaznické recenze, vizitky, odkazy na články atd.

Momentálně je v Pobo editoru na výběr 60+ různorodých widgetů pro tvorbu vašeho e-shopu.

Mohu vrátit zpět a znovu provést úpravy stránek?

Každý produkt obsahuje původní popisek pro úpravy bloků stránky a prvků. U každé relace úprav můžete vrátit zpět/znovu provést až 5 nejnovějších úprav. 

Pro vrácení zpět využijte klávesových zkratek:

  • CMD+z pro Mac 
  • CTRL+z pro Windows

Můžu si upravit popisek v Pobo Page Builder a zároveň v administraci Shoptetu?

Pokud si popisek upravíte v Pobo Page Builder, zaručíme Vám responzivní zobrazení na každém zařízení, rychlé načtení obsahu a v neposlední řadě kompatibilitu v případě úpravy popisků. Rozdíly mezi klasickým editorem a editorem v Pobo Page Builder jsou následující:


Klasický editorPobo Page Builder
Neoptimalizuje načítání obrázků, ikon a videoklipůAutomaticky podporuje tzv. líné načítání obrázků, videoklipů a ikon pro rychlejší načítání obsahu
Používá neoptimalizované obrázky (co nahrajete, to se zobrazí)Obrázky JPEG a JPG automaticky převádí do WebP formátu, který má výrazně nižší datovou velikost
Nepodporuje responzivní zobrazeníPodporuje responzivní zobrazení Pokud upravíte popisek v e-shopu klasickým editorem, je velmi pravděpodobné, že poškodíte strukturu a dojde k rozpadnutí vzhledu. Nedoporučujeme tedy upravovat popisky od Pobo v administraci Shoptetu.

Co je to Aktualizace produktů?

Pokud kliknete v Pobo editoru na Aktualizovat produkty, aktualizují se pouze produkty z vašeho e-shopu ( to znamená např. změny v názvech a nové přidané produkty). Nikoliv popisky produktů, ty se z e-shopu stahují pouze při první aktualizaci každého produktu.

Pobo Designer: Je možné upravovat vzhled a velikost písma?

Ano, ale v současné době funguje Designer pouze na starší verzi Legacy a brzy bude plně nahrazen. Náš vývojářský tým pracuje na novém a inovativním řešení.

Co jsou to Sdílené popisky?

Slouží k vytváření popisků na jednom místě pro více produktů. Jsou ideální pro případ, že nechcete ztrácet čas kopírováním nebo psát popisky znovu. Velmi se hodí na praktické informace vztahující se k více produktům, či třeba na vizitky a odkazy na články. Usnadní vám také tvorbu popisků u podobných produktů. 

Pro více informací navštivte naší nápovědu: https://www.pobo.cz/functions/share#sdilene-popisky

Můžu si vybrat, kde se sdílený popisek zobrazí na produktové stránce?

Ne, sdílený popisek se automaticky zobrazí vždy pod klasickým popiskem produktu.

Je v Pobo možné upravit i krátký popisek produktu?

Ano, nejdříve je ale potřeba v "Nastavení exportu“ zvolit možnost „Exportovat dlouhé popisky včetně názvu produktu a krátkého popisku“.Poté můžete upravit krátký popisek v editoru, a to u jednotlivého produktu po kliknutí na "Detail exportu“."

Je možné nahrávat videa z počítače?

Ne, do popisků je možné přidávat videa pouze prostřednictvím YouTube.

Co je to Kopírování popisků?

Pomocí kopírování můžete přidat jednotlivé widgety k dalším produktům. Více: https://www.pobo.cz/functions/editor#kopirovani-popisku

Exportoval(a) jsem popisek z Pobo do e-shopu, ale chtěl(a) bych vrátit zpět původní popisek. Co mám udělat?

Původní popisek najdete při rozkliknutí produktu v editoru v záložce „Původní popisek“. Můžete tak text zkopírovat, vložit a popisek exportovat. Případně nám napište na info@pobo.cz, které popisky chcete vrátit do původního stavu.

Jaké obrázky mohu do Pobo Page Builder nahrát? 

Do Pobo Page Builder je nyní možné nahrávat obrázky ve formátu JPG, JPEG PNG. Aktuálně pracujeme na možnosti nahrávání GIF a SVG formátů. 

Tarify a kreditový systém

Proč je měsíční platba za tarif Start? a ne jednorázová?

Obsah je běh na dlouhou trať, proto se kdykoliv můžete do Pobo přihlásit a produkty upravit. Zároveň na nástroji neustále pracujeme, vylepšujeme a platíme věci kolem údržby a zabezpečení chodu nástroje. :) 

Proč se dá tarif Profi zaplatit pouze formou roční platby?

Tarif profi lze platit pouze formou roční úhrady z důvodu zjednodušení našeho účetnictví. Jsme malá firma a potřebujeme zatím některé administrativní procesy maximálně zjednodušit. 

Zakládáme si na férovém jednání, a tak vám v případě nespokojenosti garantujeme vrácení peněz za nevyužité měsíce. 

Děkujeme za pochopení. :)

Doplněk je pro nás drahý, proč máme investovat?

I jednoduchá úprava produktové stránky v našem drag and drop editoru významně zvýší konverzní poměr a tržby na vašem e-shopu. Zároveň nemusíte nic kódovat a exportovat a importovat přes Excel nebo CSV. 

Pobo Page builder je všestranný nástroj pro malé i velké e-shopy. Mimo jednoduchého no-code editoru nabízíme i pokročilé funkce, zabudované nástroje umělé inteligence pro větší efektivitu vaší práce ( ChatGPT, DeepL) a také intuitivní prostředí pro kódéry. 

Jak fungují kredity a kde si můžu dobít další?

Zabudované AI nástroje pro překlady (DeepL) a úpravy textů za pomocí AI (Chat GPT 4.0) fungují v rámci našeho kreditového systému. 

Jedná se o námi placenou integraci, proto je v doplňku Pobo tato služba zpoplatněna.

1 kredit = 1 Kč

Stav kreditů se dozvíte v menu v záložce " Stav kreditů". Pokud vám kredity dojdou, prosím kontaktujte nás na podpora@pobo.cz s žádostí o dobití kreditů. Napište nám kolik kreditů chcete dobít a my vám obratem vystavíme fakturu. Po připsání peněz na účet vám kredity aktivujeme. 

Co jsou oblíbené widgety?

Pomocí oblíbených widgetů ušetříte spoustu času a vytvoříte si jednotnou šablonu.

Widgety, které často používáte, si můžete i s jejich obsahem (textem, obrázky) přidat do oblíbených a mít k nim tak snadný a rychlý přístup.

Co se stane, když odinstaluju doplněk?

V případě odinstalování doplňku dojde k odebrání našich JavaScript a CSS stylů z e-shopu, čímž dojde k deaktivaci vzhledu (stylů) a obrázků (vlivem vypnutého lazy-loadu). 

Toto chování je normální a fungují takto i ostatní doplňky, neboť Pobo Page Builder načítá JavaScript a CSS styly pouze tehdy, jeli doplněk nainstalovaný.

Pro více informací o zrušení služby v rámci tarifu Start klikněte zde:

Postup zrušení START

Pokud máte tarif Profi nebo Premium, informace o zrušení naleznete zde:

Zrušení Profi a Premium