Sdílené popisky

Jak fungují sdílené popisky? 

Slouží k vytváření popisků na jednom místě pro více produktů. Jsou ideální pro případ, že nechcete ztrácet čas kopírováním nebo psaní popisků znovu.

Jak fungují sdílené popisky?

Podívejte se na náš video návod. 


Co jsou to sdílené popisky?

Pomocí sdílených popisků si můžete vytvořit sadu widgetů s vlastními texty, obrázky nebo ikonami, které vytvářejí popisky a připojit je hromadně k produktům. Sdílené popisky se poté zobrazí pod klasickým popiskem u produktu a vy je nemusíte pracně tvořit u každého produktu.

Sdílené popisky se upravují na jednom místě v záložce „Sdílené popisky". Když se rozhodnete upravit informace u popisků všech produktů, zvládnete to na pár kliků.

Na co sdílené popisky použít?

Sdílené popisky jsou ideální v případech, kdy potřebujete u skupiny produktů přidat totožný obsah - typicky např. informaci o dopravě zdarma, osobní odběr, záruka či další USP. Doporučujeme (s ohledem na SEO a duplicitní obsah) nepoužívat sdílené popisky místo klasických popisků. 

Jak vytvořit první sdílený popisek?

V Pobo Page Builder klikneme v menu na „Sdílené popisky", následně klikneme na zelené tlačítko  „Vytvořit sdílený popisek pro produkty“. Poté v modálním okně napíšeme název sdíleného popisku a klikneme na „Uložit a zavřít“. Tímto krokem máme sdílený popisek vytvořený.

 V dalším kroku si ukážeme, jak vytvářet obsah.

Jak vytvořit obsah sdíleného popisku?

Nyní si ukážeme, jak vytvářet popisek pro více produktů. U vytvořeného sdíleného popisku klikneme na „Upravit popisky“.

V modálním okně přetáhneme z pravé části widget do levé části (podobně jako je přesouvání složek) a vyplníme obsah. Widgety jsou rozdělené do skupin - můžete přidávat obrázky, ikony, YouTube videa, galerie i rozbalovací FAQ a další. U textu si můžete navolit velikosti nadpisů, ztučnění, kurzívu či zarovnání. Je možné také vkládat odrážky i číslované seznamy, tabulky či tlačítka. 

Jak přiřadit produkty do sdíleného popisku?

Na závěr je potřeba přidat produkty mezi sdílený popisek. Na přehledu klikneme na tlačítko „Přiřadit produkty“, následně se nám otevře modální okno, ve kterém můžeme přidat sdílený popisek mezi jednotlivé produkty. 

Sdílený popisek se vždy zobrazí pod klasickým popiskem produktu. Jakmile budeme mít přidané produkty, je potřeba spustit export na stránce „Produkty".

Lze kombinovat klasické popisky v Pobo Page Builder se sdílenými?

Ano, sdílené popisky se automaticky připojí pod klasické a zobrazí se na konci normálního popisku.

Lze kombinovat více sdílených popisků v jednom produktu?

Ano, kombinaci popisků si můžete navolit prakticky jakoukoliv. Lze kombinovat i více sdílených popisků s klasickým popiskem produktu.

Lze ve sdílených popiscích používat i widgety na míru?

Ano, sdílené popisky lze poskládat i z widgetů na míru.