Jak jsme zvýšili tržby eshopu Daka.cz

V této krátké Case study, tedy případové studii, kdy jsme v relativně krátkém čase pomohli našemu zákazníkovi, si ukážeme, jak lze vyhodnocovat změny a úpravy vzhledu produktových stránek.

Společně s e-shopem Daka.cz jsme se pustili do A/B testování, a to zhruba 2000 TOP produktů. Nyní máme první výsledky, které vám poskytneme jako ukázku toho, jaký může mít vliv malá úprava na produktových stránkách a proč je důležité řešit právě tyto landing pages na e-shopu?

Konkurenční výhoda?

V rámci e-shopu bylo nezbytné určit si konkurenční výhody a položit zásadní otázky. Proč by měl zákazník nakoupit právě zde? Co e-shop přináší oproti konkurenci? Jaké jsou nejčastější dotazy zákazníků u nabízených produktů?

U Daka.cz je to jednoznačné:

Výsledky A/B testu o vlivu informací a vzhledu na výkon produktových stránek

Nárůst +9% v dokončených objednávkách

Díky přidání informace o vlastní dopravě a možnostech komunikace s prodejcem

Před

Po

Vylepšená podoba zahrnuje přidání informace o vlastní dopravě a možnostech komunikace s prodejcem.

Podrobnosti o testování

Shromážděné návštěvy 56 770
Rozdíl v konverzním poměru 0,8 %
Rozdíl objednávek 27
graf

Kdo je Daka.cz

E-shop Daka.cz je kvalitní prodejce nábytku do dětských pokojů, kanceláří, jídelen, obývacích pokojů, předsíní, kuchyní, ložnic, zahradních teras, barových koutků apod. Právě v tomto segmentu je poměrně velká konkurence v kamenných pobočkách a hlavně v e-commerce. Tato rivalita na trhu neustále roste.

Bylo třeba zaměřit se na výhody e-shopu oproti jiným. U Daka.cz jsme vyzdvihli vlastní dopravu a přímý odběr produktů rovnou od výrobců, což dokáže zákazníkům zaručit velmi dobré ceny. V jejich sortimentu aktuálně naleznete více jak 9000 produktů.

Navštívit eshop
pobo.cz

Bez kódu aneb Pobo Page Builder

Pobo je nástroj pro e-shopy, který umožňuje přidávat textový a vizuální obsah na produktové stránky. Jednoduše a bez znalostí HTML a CSS jazyka. Díky tomu můžete zákazníkům poskytnout mnohem více informací o produktu. Usnadníte výběr zboží a e-shopu zároveň pomůžete v organickém vyhledávání a celkovém online marketingu.

A co je tedy gró našeho nástroje, říkáte si. Od teď už nemusíte napsat ani jediný řádek kódu. O vše se postará editor - HTML, styly, responzivní zobrazení, díky kterému web pozná, na jakém zařízení se právě zobrazuje, i rychlé načtení. Velkou výhodou jsou dále tzv. sdílené popisky. Ty nám pomohly tento test nastavit zhruba za 3 hodiny práce.

Nastavení A/B testu Google Optimize

Pro testování e-shopu jsme využili Google Optimize, jež umí rozdělit návštěvnost rovnoměrně. 50 % vs. 50 %. Nástroj slouží k jednotlivému testování a vyhodnocování, které můžete přehledně vidět v Google Analytics.

Test byl nastaven následovně, kdokoliv přišel na e-shop Daka.cz, dostal označení A nebo B a byl zařazen pro měření do jedné z těchto dvou skupin.

Jednomu uživateli se zobrazil starý popisek a druhému nový vytvořený přes Pobo Page Builder.

google

Sdílené popisky = 20 minut práce

sdílené popisky pobo.cz

Neváhejte nás kontaktovat

Máte dotaz? Potřebujete poradit? Napište nám, rádi si popovídáme s každým.

Odpovídáme co nejrychleji, téměř nonstop
Nebojte
voláme zpátky

Tvoříme Pobo Page Builder. Jsme tu pro vás.

Sídlo
Podzimní akce! Pobo s 50% slevou!