Pozvánka na Keynote 1.12.2023, kde představíme nové funkce a vylepšení Pobo PREMIUM

Otázky a odpovědi

s

Jak se přihlásit do Pobo Page Builder?

Stačí se přihlásit do svého e-shopu a kliknout na Aktivovat zde: https://doplnky.shoptet.cz/Pobo

Mohu používat Pobo Page Builder ve více obchodech?

Instalací získáte jednu licenci, která platí pouze pro jeden obchod. Pokud chcete aplikaci používat na více obchodech, musíte si koupit více licencí.

Nebude doplněk zpomalovat e-shop?

Samotné CSS styly a JavaScript se načítají asynchronně, čili Váš e-shop nijak nezpomalíme. Doplněk si stáhne přibližně 3kB JavaScriptu a CSS, což je zanedbatelný objem dat. Při vývoji Pobo Page Builder bylo rychlé načítání obsahu  priorita, používáme nejmodernější postupy pro to, aby jsme nezhoršili rychlost načítání.


Obrázky, JavaScript a CSS styly jsou navíc uložené na tzn. CDN, což je speciální server, který zaručuje velmi rychlé načtení, uložení do mezipaměti a dostupnost po celém světe (vyjímaje Rusko). CDN je také odolná vůči DDOS útokům, které jsou velmi časté, nehrozí tedy výpadek např. načítání obsahu.


V neposlední řadě CDN umožňuje tzv. transformaci JPG a JPEG obrázků do velmi úsporného formátu WebP, který zachovává velmi dobrou kvalitu a nízký objem.


Pobo Page Builder je tedy skvělá volba pro ty, kteří nechtějí řešit technické problémy a ví, že obsah je král.


Budu k vytvoření svých stránek potřebovat grafika nebo vývojáře?

Ne. Naše widgety byly profesionálně navrženy a nakódovány tak, abyste mohli rychle a snadno vytvořit vysoce výkonné vstupní stránky a prodejní cesty bez potřeby cizí pomoci.

Můžu si upravit popisek v Pobo Page Builder a zároveň v administraci Shoptet?

Pokud si popisek upravíte v našem rozhraní, zaručíme Vám responzivní zobrazení, rychlé načtení obsahu a v neposlední řadě také kompatibilitu v případě úpravy produktu. Nedoporučujeme tedy upravovat „popisky od Pobo“ v administraci e-shopu.

Co jsou to widgety?

Jsou to jednotlivé prvky, které tvoří vstupní stránku. Používáme různé bloky – video, obrázek, ikony, zákaznické recenze atd. – vše ve shodě, abychom vytvořili co nejúčinnější vstupní stránky.

Mohu vrátit zpět a znovu provést úpravy stránek?

Každý produkt obsahuje původní popisek pro úpravy bloků stránky a prvků. U každé relace úprav můžete vrátit zpět/znovu provést až 5 nejnovějších úprav. 

Mohou používat editor i při vytváření stránek záhlaví a zápatí?

Ne.

Co je to Aktualizace produktů?

Pokud kliknete na Aktualizovat produkty, aktualizují se pouze produkty z vašeho e-shopu. Nikoliv popisky produktů.

Pobo Designer: Je možné upravovat vzhled a velikost písma?

Ano, můžete upravit velikost písma i barvu. Více: https://www.pobo.cz/functions/designer

Co jsou to Sdílené popisky?

Slouží k vytváření popisků na jednom místě pro více produktů. Jsou ideální pro případ, že nechcete ztrácet čas kopírováním nebo psát popisky znovu. Více: https://www.pobo.cz/functions/share#sdilene-popisky

Můžu si vybrat, kde se sdílený popisek zobrazí na produktové stránce?

Ne, sdílený popisek se automaticky zobrazí vždy pod klasickým popiskem produktu.

Je v Pobo možné upravit i krátký popisek produktu?

Ano, nejdříve je ale potřeba v „Nastavení exportu“ zvolit možnost „Exportovat dlouhé popisky včetně názvu produktu a krátkého popisku“.

Je možné nahrávat videa z počítače?

Ne, do popisků je možné přidávat videa pouze prostřednictvím YouTube.

Co je to Kopírování popisků?

Pomocí kopírování můžete přidat jednotlivé widgety k dalším produktům. Více: https://www.pobo.cz/functions/editor#kopirovani-popisku

Exportoval(a) jsem popisek z Pobo do e-shopu, ale chtěl(a) bych vrátit zpět původní popisek. Co mám udělat?

Původní popisek najdete při rozkliknutí produktu v editoru v záložce „Původní popisek“. Můžete tak text zkopírovat, vložit a popisek exportovat. Případně nám napište na info@pobo.cz, které popisky chcete vrátit do původního stavu.

Jaké obrázky mohu do Pobo Page Builder nahrát? 

Do Pobo Page Builder je nyní možné nahrávat obrázky ve formátu JPG, JPEG PNG. Aktuálně pracujeme na možnosti nahrávání GIF a SVG formátů. 

Proč je měsíční platba? a né jednorázová?

Obsah je běh na dlouhou trať, proto se kdykoliv můžete do Pobo přihlásit a produkty upravit. Zároveň na nástroji neustále pracujeme, vylepšujeme a platíme věci kolem údržby a zabezpečení chodu nástroje. :-) 

Můžu v Pobo upravovat kromě popisků i další stránky na e-shopu?

Ano, můžete si vytvořit také článek na blog nebo popisky kategorií. Nahrazujeme vlastně WYSIWYG editor v Shoptet.

Co jsou oblíbené widgety?

Pomocí oblíbených widgetů ušetříte spoustu času a vytvoříte si jednotnou šablonu.

Widgety, které často používáte, si můžete i s jejich obsahem (textem, obrázky) přidat do oblíbených a mít k nim tak snadný a rychlý přístup.

Můžu si upravit popisek v Pobo Page Builder a zároveň v administraci Shoptetu?

Pokud si popisek upravíte v Pobo Page Builder, zaručíme Vám responzivní zobrazení na každém zařízení, rychlé načtení obsahu a v neposlední řadě kompatibilitu v případě úpravy popisků. Rozdíly mezi klasickým editorem a editorem v Pobo Page Builder jsou následující:


Klasický editorPobo Page Builder
Neoptimalizuje načítání obrázků, ikon a videoklipůAutomaticky podporuje tzv. líné načítání obrázků, videoklipů a ikon pro rychlejší načítání obsahu
Používá neoptimalizované obrázky (co nahrajete, to se zobrazí)Obrázky JPEG a JPG automaticky převádí do WebP formátu, který má výrazně nižší datovou velikost
Nepodporuje responzivní zobrazeníPodporuje responzivní zobrazení Pokud upravíte popisek v e-shopu klasickým editorem, je velmi pravděpodobné, že poškodíte strukturu a dojde k rozpadnutí vzhledu. Nedoporučujeme tedy upravovat popisky od Pobo v administraci Shoptetu.

Co se stane, když odinstaluju doplněk?

V případě odinstalování doplňku dojde k odebrání našich JavaScript a CSS stylů z e-shopu, čímž dojde k deaktivaci vzhledu (stylů) a obrázků (vlivem vypnutého lazy-loadu). 


Toto chování je normální a fungují takto i ostatní doplňky, neboť Pobo Page Builder načítá JavaScript a CSS styly pouze tehdy, jeli doplněk nainstalovaný.Jak postupovat v případě ukončení služby


V případě, že nechcete  Pobo Page Builder nadále využívat, napište nám  e-mail na info@pobo.cz, do předmětu uveďte "Ukončení Pobo Page Builder - www.vasedomena.cz".  Následně Vám pošleme v ZIP archivu veškeré Vaše produktové fotky a návod jak je nahrát  na FTP Shoptetu


Dále bude z Vaší strany potřeba exportovat veškeré produkty v Shoptetu a nahradit cestu k těmto obrázkům, návod Vám také zašleme do e-mailu. Následně budou popisky vypadat stejně jako s nainstalovaným Pobo Page Builder.


S čím je potřeba počítat


Při ukončení služby je však potřeba počítat s ~40% zpomalením e-shopu (a tím i výrazným zhoršeným výkonem), neboť dojde k deaktivaci asynchronního načítání JavaScript i CSS stylů, vypnutí lazy-loadu (odloženého načítání obrázků pro rychlejší načítání) a v neposlední řadě místo úsporného formátu WebP se použijí fotografie s klasickým formátem JPEG, JPEG nebo PNG (podle typu), které jste do Pobo Page Builder nahrály (originální fotky).


Pobo Page Builder má poměrně sofistikovaný systém pro rychlé načítání obsahu - po odinstalaci doplňku tedy sice popisky budou stále vypadat jako s nainstalovaným Pobo Page Builder, nicméně veškerá optimalizace, kterou zajišťuje bude vypnutá.  


Sami prosím zvažte, zdali snížený výkon načítání, který s Pobo Page Builder nemusíte řešit stojí za odinstalování doplněk. 


Jak dlouho uchováváme Vaše popisky 


  1.  Napsané popisky ve widgetech Vašeho e-shopu uchováváme 2 měsíce po ukončení služby pro případ, že by jste se k nám chtěli vrátit. Během této doby lze doplněk znova nainstalovat a můžete pokračovat v úpravách popisků.
  2. Po uplynutí 2 měsíců se popisky přesouvají do tzv. karantény na zálohovací server. Pokud se po této době chcete vrátit a pokračovat v úpravách popisků v Pobo Page Builder, je možné popisky do widgetů obnovit, nicméně jde o placenou službu (denní zálohy slouží pro naše interní potřeby, jde o běžnou praxi) 


Doplněk je pro nás drahý, proč máme investovat?

I jednoduchá úprava produktové stránky významně zvýší konverzní poměr a tržby na vašem e-shopu. Zároveň nemusíte nic kódovat a exportovat a importovat přes Excel nebo CSV.