Nárůst +22 % v dokončených objednávkách na AkčníTrička.cz

Nárůst +22 % v dokončených objednávkách u e-shopu AkčníTrička.cz

Díky přidání informací o dopravě a vrácení zboží, konkurenčních výhod e-shopu a odpovědí na nejčastější otázky zákazníků 

V této krátké případové studii si ukážeme, jak může i malá úprava vzhledu produktových stránek mít velký vliv na zvýšení tržeb e-shopu.

Stránky nejprodávanějších produktů e-shopu AkčníTrička.cz jsme upravili pomocí nástroje Pobo Page Builder a poté spustili A/B testování. Ukážeme Vám, jak jsme postupovali a jaké výsledky testování přineslo.

Konkurenční výhoda?

AkčníTrička.cz je zavedený český e-shop prodávající trička a mikiny s potisky. První krok spočíval ve stanovení konkurenčních výhod e-shopu. Proč by měl zákazník nakoupit právě zde? V čem e-shop vyniká nad konkurencí?

V případě e-shopu AkčníTrička.cz jsme zvolili tyto konkurenční výhody:

  • Vysoká kvalita produktů za nízké ceny
  • Odeslání zboží do 24 hodin

Výsledky A/B testu

A jak testování dopadlo? Díky přidání informací o dopravě a vrácení zboží, konkurenčních výhod e-shopu a odpovědí na nejčastější otázky zákazníků do produktových stránek přes Pobo Page Builder jsme docílili zvýšení počtu dokončených objednávek o 22 %.

Podrobnosti o testování

Shromážděné návštěvy7 669
Rozdíl v konverzním poměru0,66 %
Rozdíl objednávek27

Co zákazníky zajímá?

Dále jsme se při úpravách produktových stránek zaměřili na zákazníky. V popisku by neměly chybět informace o zboží a nákupu, které jsou pro zákazníka důležité. Jedná se například o: způsob dopravy, možnost vrácení zboží, informace o tom, kde bylo zboží vyrobeno.

U produktů jsme uvedli také odpovědi nejčastější dotazy zákazníků. V případě triček to je například návod, jak vybrat správnou velikost.

Navštívit e-shop  

Bez kódu aneb Pobo Page Builder

Pobo je nástroj pro e-shopy, který umožňuje přidávat textový a vizuální obsah na produktové stránky. Jednoduše a bez znalostí HTML a CSS jazyka. Díky tomu můžete zákazníkům poskytnout mnohem více informací o produktu. Usnadníte výběr zboží a e-shopu zároveň pomůžete v organickém vyhledávání a celkovém online marketingu.

Editor Pobo se za vás postará o všechno - HTML, styly, responzivní zobrazení, díky kterému web pozná, na jakém zařízení se právě zobrazuje, i rychlé načtení. Velkou výhodou jsou také tzv. sdílené popisky. Ty nám pomohly tento test nastavit zhruba za 3 hodiny práce.

Nárůst +22 % v dokončených objednávkách na AkčníTrička.cz
Nárůst +22 % v dokončených objednávkách na AkčníTrička.cz

Nastavení A/B testu Google Optimize

Pro testování e-shopu jsme využili Google Optimize, jež umí rozdělit návštěvnost rovnoměrně. 50 % vs. 50 %. Nástroj slouží k jednotlivému testování a vyhodnocování, které můžete přehledně vidět v Google Analytics.

Kdokoliv, kdo přišel na e-shop AkčníTrička.cz, dostal označení A nebo B a byl zařazen pro měření do jedné z těchto dvou skupin. Jednomu uživateli se zobrazil starý popisek a druhému nový vytvořený přes Pobo Page Builder.

Sdílené popisky = 20 minut práce

  •  Jednoduše si vyberete, u kterých produktů chcete danou informaci mít
  •  Popisky pro více produktů nastavujete vždy z jednoho místa
  •  Ideální pro zobrazení hodnocení, výhod, slev, akcí atd.
  •  Sdílené popisky se zobrazují pod popisem produktu
  •  Vhodné zejména pro e-shopaře s vysokým počtem produktů
Nárůst +22 % v dokončených objednávkách na AkčníTrička.cz


Máte zájem o A/B test? Napište nám!

Chci A/B test