Jak na strojové překlady za pomocí DeepL a nastavení multilang?

Jak na překlady a nastavení jazyků multilang?

Jak si nastavit cizí jazyky ve vašem e-shopu a jak překládat popisky za pomocí DeepL.

Jak funguje multijazyčnost popisků s automatickými překlady (DeepL)?

V Pobo Page Builder je možné vytvářet obsah pro produkty, kategorie a sdílené popisky ve více jazycích pomocí automatických překladů. Můžete spravovat popisky ve více jazykových variantách na Vašem e-shopu a pomocí automatických překladů skrze DeepL je přeložit na jeden klik. Aktuálně Pobo Page Builder umí pracovat s češtinou, angličtinou, němčinou, polštinou, maďarštinou a slovenštinou

Pozor důležité: 

  • Překlady za pomoci DeepL jsou k dispozici pouze v rámci tarifu Profi a Prémium

Již nyní: hromadné překlady dlouhých popisků

Jak zapnout a nastavit multijazyčnost?

Podpora více jazyků je v Pobo Page Builder ve výchozím nastavení vypnutá a je potřeba ji nastavit. Než začneme s cizími jazyky pracovat, je potřeba ověřit, zda máme od Shoptetu nainstalovaný doplněk Cizí jazyky. Pokud máte tarif Enterprise, cizí jazyky jsou již v tomto tarifu obsaženy a nemusíme jej instalovat.

Nastavení výchozího jazyka zjistíme v administraci shoptetu v záložce nastavení (základní nastavení-jazyky).1. Přejděte do nastavení multilangu v Pobo Page Builder, na stránce https://www.pobo.cz/app/merchant/setting/multi-lang se vám zobrazí volba pro nastavení výchozího jazyka.

2. Dále aktivujeme podporu cizích jazyků (multilang) v nastavení zaškrtnutím políčka.

Jak popisky přeložit?

Již napsané popisky v Pobo Page Builder můžeme automaticky přeložit na jeden klik. Stačí pouze otevřít produkt, kategorii nebo sdílený popisek, v pravém panelu kliknout na "Přeložit" a vybrat jazyk, do kterého se mají popisky přeložit. 

Překlady jsou zpoplatněné kreditovým systémem.

Překlad jednoho popisku do jednoho jazyka stojí 3 kredity. 1 kredit=1 Kč

Pozor důležité: 

  • V současnosti se nepřekládá název a krátký popisek, tuto funkci pro vás plánujeme.

Jak na hromadné překlady dlouhých popisků s DeepL?

Již napsané popisky v Pobo Page Builder můžeme hromadně automaticky přeložit na jeden klik. V přehledu produktů klikněte na " Přeložit popisky" a následně v modálním okně potvrdíte tlačítkem " Přeložit všechny produkty". 


Popisky se vám přeloží do všech jazyků které máte nastavené v e-shopu. 

Jak nahrát (exportovat) přeložené popisky do e-shopu?

Popisky ve všech jazykových variantách nyní můžeme nahrát do e-shopu kliknutím v menu na "Nahrát změny do e-shopu", případně je také můžeme nahrát v hromadném exportu v přehledu produktů. 

Důležitá informace: Používáte-li sdílené popisky, nezapomeňte je prosím přeložit také. Postup je zcela totožný s překladem jako u produktů či kategorií.