Jak postupovat při zrušení tarifu Start od Pobo Page Builder

Postup zrušení tarifu Start

V případě, že chcete zrušit tarif, zvolte následující postup. 
Jak postupovat při zrušení tarifu Start od Pobo Page Builder

Vážení klienti,

dovolujeme si vám poskytnout stručný návod, jak postupovat v případě, že si přejete zrušit váš tarif START od Pobo Page Builder.

Rozumíme, že každá situace je jiná a vaše podnikání se může ubírat novými směry, které vyžadují změnu. 

Proto jsme zde, abychom vám proces zrušení co nejvíce usnadnili.

Postup zrušení tarifu:

  1. V Shoptetu jděte do Propojení a poté do sekce Správa doplňků.
  2. Klikněte na tlačítko Odinstalovat u Pobo Page BuilderPokud máte platbu na rok, kontaktujte podporu Shoptet. Pro zrušení vašeho tarifu je nezbytné se obrátit přímo na podporu Shoptet. To můžete udělat prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo chatu přímo na webu Shoptet.
  3. Uveďte důvod zrušení: Ačkoliv to není povinné, je dobré uvést důvod, proč si přejete tarif zrušit. Tato zpětná vazba nám pomáhá službu neustále zlepšovat.
  4. Pokud doplněk Pobo Page Builder opět nainstalujete, zobrazí se stránky v pořádku.

S čím je potřeba počítat po odinstalováním?

V případě odinstalování doplňku dojde k odebrání našich JavaScript a CSS stylů z e-shopu, čímž dojde k deaktivaci vzhledu (stylů) a obrázků (vlivem vypnutého lazy-loadu). 

Tím, že se Shoptet rozpojí s Pobo Page Builder, nemůžeme zajistit správné načítání stránek! viz. podmínky uživání.

Toto chování je normální a stejně fungují i ostatní doplňky, neboť Pobo Page Builder načítá JavaScript a CSS styly pouze tehdy, když je doplněk nainstalován.

Jak postupovat při zrušení tarifu Start od Pobo Page Builder

Je potřeba i převést fotografie a obrázky!

Pokud chcete získat obrázky z e-shopu, napište nám e-mail na podpora@pobo.cz, do předmětu uveďte "Ukončení Pobo Page Builder - www.vasedomena.cz".  

Následně vám v ZIP archivu zašleme veškeré vaše produktové fotky a návod jak je nahrát na FTP Shoptetu. 

Dále bude z vaší strany potřeba exportovat veškeré produkty v Shoptetu a nahradit cestu k těmto obrázkům, návod vám také zašleme do e-mailu. Následně budou popisky vypadat stejně jako s nainstalovaným Pobo Page Builder.

Jak postupovat při zrušení tarifu Start od Pobo Page Builder

Možné zpomalení načítání stránek!

Při ukončení služby je potřeba počítat s -40% zpomalením e-shopu (a tím i výraznému zhoršení výkonu).

Dojde totiž k deaktivaci asynchronního načítání JavaScript i CSS stylů, vypnutí lazy-loadu (odloženého načítání obrázků pro rychlejší načítání). A také se místo úsporného formátu WebP použijí fotografie s klasickým formátem JPEG, JPEG nebo PNG (podle typu), které jste do Pobo Page Builder nahráli (originální fotky co mají větší formát ( tzn. delší načítání obsahu).

Pobo Page Builder má sofistikovaný systém pro rychlé načítání obsahu - po odinstalaci doplňku tedy sice popisky budou stále vypadat jako s aktivním Pobo Page Builder, nicméně veškerá optimalizace, kterou zajišťuje bude vypnutá.  Uchování popisků a fotografií

Vytvořené popisky ve widgetech vašeho e-shopu uchováváme 2 měsíce po ukončení služby pro případ, že byste se k nám chtěli vrátit.

 Během této doby lze doplněk znova nainstalovat a můžete pokračovat v úpravách popisků.

Po uplynutí 2 měsíců se popisky přesouvají do tzv. karantény na zálohovací server. Pokud se po této době chcete vrátit a pokračovat v úpravách popisků v Pobo Page Builder, je možné popisky do widgetů obnovit, nicméně jde o placenou službu.

Jak postupovat při zrušení tarifu Start od Pobo Page Builder

Poděkování


Chceme vám poděkovat za dosavadní používání našich služeb a doufáme, že jste s nimi byli spokojeni. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete s něčím pomoci, neváhejte se na nás obrátit. Jsme zde pro vás a rádi vám poskytneme veškerou potřebnou podporu během procesu zrušení.

Přejeme vám mnoho úspěchů ve vašich dalších podnikatelských aktivitách.

Team Pobo

Jak postupovat při zrušení tarifu Start od Pobo Page Builder

Potřebujete poradit? Nevíte si rady?

Jmenuji se Julie a ráda zodpovím vaše dotazy na podpora@pobo.cz