Jak psát popisky za pomocí umělé inteligence (AI)?

Jak psát popisky na e-shop s pomocí umělé inteligence (AI)?

V Pobo Page builderu snadno, nabízíme 2 varianty využití generativní AI pro tvorbu a úpravu textu. Jak na to si ukážeme v této nápovědě. 

Proč využívat AI při psaní textů?

Využití umělé inteligence při tvorbě obsahu nabízí řadu výhod, které mohou výrazně obohatit váš e-shop a zefektivnit práci. Představíme si několik klíčových výhod, díky kterým se AI může stát nenahraditelným pomocníkem pro vaše podnikání.

Hlavní výhody využití:

  • Zvýšení produktivity: AI může generovat texty rychleji než člověk, což umožňuje tvořit obsah efektivněji a ve větším rozsahu.
  • Podpora kreativity: AI může nabídnout nápadité formulace a nové perspektivy, které mohou autory inspirovat a rozšířit jejich kreativní horizonty.
  • Zlepšení pravopisu: Některé AI nástroje jsou schopné opravit gramatické a pravopisné chyby, zlepšit stylistiku a zajistit jazykovou korektnost textu
  • Optimalizace pro vyhledávače (SEO): AI může pomoci optimalizovat texty pro vyhledávače tím, že zahrne relevantní klíčová slova a fráze, což zlepší viditelnost online obsahu.

Upozornění:

I když je AI skvělým nástrojem, texty vygenerované umělou inteligencí mohou obsahovat nepřesnosti. Vždy je proto důležité provést kontrolu textů, aby byla zajištěna jejich přesnost a relevance.

Jak upravit existující popisek s pomocí AI?

Přímo v Pobo si můžeme upravit naše texty za pomocí umělé inteligence v jednotlivých widgetech. Tato funkce je vhodná, pokud již máme nějaký základ, ale chceme popisek upravit či doplnit dalšími informacemi.

  1.  Klikneme na tlačítko Upravit pomocí AI
  2.  V modálním okně zvolíme Korektura a rozšíření obsahu
  3.  Klikneme na tlačítko Vylepšit test
  4.  Vygenerovaný obsah můžeme v levé části upravit

Jak vytvořit celý popisek s pomocí umělé inteligence (AI)?

V případě, že nemáme k produktu dostatek obsahu, pomůže nám s vytvořením umělá inteligence. Tato funkce umožňuje s minimem informací vytvořit relevantní popisky. 

Kliknutím na tlačítko Vytvořit popisek přes ChatGPT se otevře modální okno, ve kterém nám Pobo Page Builder předvyplní název produktu a krátký popisek. V případě že parametry a krátký popisek nejsou vyplněny, je nutné tyto informace doplnit. Na výběr je ze dvou variant widgetů-velké nebo menší obrázky.

Po kliknutí na zelené tlačítko Navrhnout text umělou inteligencí nástroj vygeneruje popisky včetně widgetů.

Jak na hromadnou tvorbu popisků s pomocí AI?

Pro ušetření času již nyní můžete využít hromadné generování celých popisků

Nejdříve zaklikneme "Check boxy" u produktů, kterým chceme vygenerovat popisky v pravé části seznamu produktů nebo klikneme na menu " Akce" a vybereme " Vybrat všechny produkty". Poté v menu " Akce" klikneme na "Vytvořit popisek přes ChatGPT" a otevře se modální okno, ve kterém nám Pobo Page Builder předvyplní název produktu a krátký popisek. V případě že parametry a krátký popisek nejsou vyplněny, je nutné tyto informace doplnit. Na výběr je ze dvou variant widgetů-velké nebo menší obrázky.

Po kliknutí na zelené tlačítko Navrhnout text umělou inteligencí nástroj hromadně vygeneruje popisky včetně widgetů.

Jak schválit vygenerované popisky?

ChatGPT je stále jen nástroj, a proto je vhodné hotové popisky před exportem na e-shop zkontrolovat. Při hromadné úpravě můžete schválit popisky dvěma způsoby:

  1. V přehledu produktů v záložce "Čeká na schválení", zde můžete produkty schválit hromadně. Zvolíte si produkty které chcete schválit s pomocí ikon checkbox a poté kliknete na " AkceZměna stavu→Připraveno". 
  2. Při editaci jednotlivého produktu v záložce "Detail produktuStav produktuPřipraveno".