Nahrávání popisků z Pobo Page Builder do e-shopu

Jak nahrát popisky produktů do e-shopu?

Upravené popisky produktů je potřeba nahrát zpět do e-shopu. Ukážeme si, jaké jsou možnosti exportu a nahrávání popisků.

Jak exportovat změny do e-shopu?

Podívejte se na náš video návod. 


Jak nastavit export? 

Než nahrajeme popisky do e-shopu, je nutné nastavit typ exportu. V Pobo Page Builder si můžete zvolit ze dvou typů exportů a to:

  1. Exportování dlouhých popisků včetně názvu produktu a krátkého popisku
  2. Exportovat pouze dlouhý popisek

Pro nastavení v horním panelu najeďte na  „Váš účet“ a klikněte  na  „Nastavení účtu“:

Následně se nám otevře stránka, na které si zvolíme typ exportu. Pokud si chcete spravovat názvy produktů a krátký popisek v Pobo Page Builder, zvolte první volbu (Exportovat dlouhé popisky včetně názvu produktu a krátkého popisku). 

Tato volba je výchozí, můžete si však zvolit druhou (Exportovat pouze dlouhý popisek) v případech, ve kterých nechcete exportovat krátký popisek a název produktu z Pobo Page Builder do Vašeho e-shopu (např. aktualizujete produkty XML feedem, API a pod.). 

Co vše se exportuje při hromadném exportu?

Při hromadném exportu se všechna data z Pobo editoru nahrávají do administrace e-shopu. V případě, že provádíte úpravy v Shoptetu, může dojít k přepsání popisků.

Pro větší kontrolu nad vaší prací, doporučujeme nahrávat data zpět do e-shopu produkt po produktu a to buď přímo v editaci za pomocí tlačítka „Nahrát změny do e-shopu“ nebo v přehledu produktů po kliknutí na ikonu pro export ( druhá ikonka z levé strany). 

Jak spustit export?

Export popisků do e-shopu spustíme kliknutím na zelené tlačítko „Nahrát popisky do e-shopu“.

V modálním okně následně klikneme na zelené tlačítko „Exportovat popisky do e-shopu“ a počkáme na dokončení exportu. 

Export popisků produktů netrvá obvykle déle jak 2 minuty. V případech, kdy e-shop obsahuje desetitisíce produktů, se může doba prodloužit na 10 minut.  Průběh exportu a časy dokončení lze sledovat v reálném čase v tabulce vypsané v modálním okně.

V případě problémů s exportem nás kontaktujte na podpora@pobo.cz